4 sposoby na wykorzystanie wideo w optymalizacji SEO

Z uwagi na to, że we współczesnym cyfrowym świecie panuje bardzo duża konkurencja, skuteczne pozycjonowanie stron internetowych jest niesamowicie istotne. Stanowi jeden z najważniejszych, o ile nie najważniejszy element marketingu internetowego. Za znaczący element strategii SEO można uznać też filmy wideo. Dowiedz się, w jaki sposób można je wykorzystać! 4 sposoby na wykorzystanie wideo w optymalizacji SEO

Spis treści:

  1. Opisy wideo a optymalizacja słów kluczowych
  2. Wideo może dostarczać wartościowej treści
  3. Reklama video a linkowanie
  4. Widoczność wideo w wyszukiwarce Google

Chcesz zacząć przygodę z wideo?

Wypełnij krótki formularz i opisz swój projekt, a otrzymasz od nas na maila zaproszenie do bezpłatnej konsultacji, podczas której chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i zaproponujemy, jakie wideo naszym zdaniem sprawdzi się w Twojej firmie.

Opisy wideo a optymalizacja słów kluczowych

Wideo to nie tylko obraz i dźwięk. Przykładowa reklama video to także treść – tytuł, opis filmu i tagi. W te elementy łatwo można wpleść istotne dla danej witryny słowa kluczowe. Uwaga – warto zwrócić uwagę na to, czy są one naturalnie wplecione w treść i nie wpływają negatywnie na przekaz filmu.

Wideo może dostarczać wartościowej treści 

SEO odpowiada nie tylko za skuteczne pozycjonowanie stron, ale także dostarczanie ich użytkownikom wartościowej, angażującej treści. Wideo to doskonała forma przekazu informacji w sposób atrakcyjny i przystępny dla przeciętnego internauty. 

Dzięki filmom można między innymi rozwiązywać potencjalne problemy klientów, udzielać im porad lub prezentować interesujące zagadnienia. Tym samym zachęca się ich do dłuższego przebywania na stronie. A powszechnie wiadomo, że na pozycję witryny w wynikach wyszukiwania wpływają między innymi wskaźniki współczynnika odrzuceń oraz czasu spędzonego na stronie.

Reklama video a linkowanie

Warto pamiętać, że w filmach wideo można skutecznie zamieszczać linki wewnętrzne i zewnętrzne. Te pierwsze umożliwiają odniesienie się do innych treści w obrębie danej witryny. Z kolei linki zewnętrzne to linki, które prowadzą do danej strony, a które na swoich stronach zamieszczają także inni użytkownicy Internetu. Im bardziej atrakcyjna i angażująca treść, tym większa szansa na linkowanie zewnętrzne, które pozytywnie wpływa na widoczność witryny w wynikach wyszukiwania. Wideo może dostarczać wartościowej treści 

Widoczność wideo w wyszukiwarce Google

Wyniki wyszukiwania Google to nie tylko treści tekstowe, ale także filmy wideo – te zamieszczane w mediach społecznościowych i na różnego rodzaju serwisach. Wysokojakościowe wideo mogą zdobyć wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania, przyciągając uwagę użytkowników. 

Jakie muszą być filmy, by ta sztuka mogła się udać? Jedno jest pewne – doskonale zoptymalizowane pod kątem SEO i angażujące.

Podsumowując, można wymienić wiele sposobów na wykorzystanie wideo w strategii SEO dla danej witryny. Należy pamiętać, że czas i wysiłek włożony w tworzenie wartościowych treści wideo to najlepsza inwestycja!

Porozmawiajmy o video w Twojej firmie