Poznaj korzyści filmów na stronie internetowej

Zastanawiasz się nad urozmaiceniem strony internetowej? Jesteś na etapie tworzenia nowej witryny i zależy Ci na tym, aby wpisywała się w aktualne trendy? Oczekujesz, że zastosowane rozwiązania przyciągną nowych odbiorców i wzbudzą w nich pozytywne skojarzenia? Poniższy poradnik jest dla Ciebie!

Spis treści:

  1. Wizualne wzbogacenie zawartości strony
  2. Film to świetne narzędzie do instruktaży
  3. Szansa na zyskanie większego zaangażowania
  4. Wydłużenie czasu zatrzymania na stronie

Chcesz zacząć przygodę z wideo?

Wypełnij krótki formularz i opisz swój projekt, a otrzymasz od nas na maila zaproszenie do bezpłatnej konsultacji, podczas której chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i zaproponujemy, jakie wideo naszym zdaniem sprawdzi się w Twojej firmie.

Wizualne wzbogacenie zawartości strony

Filmy dodają dynamiki i interaktywnego pierwiastka. Dzięki nim o wiele łatwiej zyskać uwagę odbiorcy i utrzymać ją przez dłuższy czas. W dzisiejszych czasach jest to wysoce istotne. Współczesny internauta jest dość wymagający, oczekuje dostarczania nowych i ciekawych treści.

Film to świetne narzędzie do instruktaży

Film promocyjny może też pełnić rolę tutorialu. Jeżeli np. pojawia się konieczność objaśnienia obsługi danego sprzętu, wówczas najprościej będzie pokazać to w postaci krótkiego wideo. To także dobre narzędzie do przedstawienia atutów jakiegoś produktu lub obsługi, albo też do wyjaśnienia czegoś, co mogłoby być skomplikowane np. w przypadku poradnika.

Szansa na zyskanie większego zaangażowania

Kolejnym atutem wynikającym z zastosowania filmów promocyjnych jest uzyskanie większego zaangażowania odbiorców. Nie od dziś wiadomo, że filmy są o wiele skuteczniejsze niż statyczne treści. Współczesny internauta jest bardziej skłonny do oglądania niż do czytania. Potwierdzają to obecne trendy, popularność rolek na Instagramie, relacji na Facebooku oraz TikToka.

Wydłużenie czasu zatrzymania na stronie

Wysokiej jakości i angażujące filmy mogą zdecydowanie wydłużyć czas, w jakim użytkownicy pozostaną na stronie. To z kolei może mieć pozytywny wpływ na pozycjonowanie, ponieważ czas przebywania na stronie jest jednym z czynników rankingowych Google’a. W trosce o to, aby uzyskać taki efekt konieczne będzie wykorzystanie profesjonalnego sprzętu i odpowiednie przygotowanie. Produkcja takich filmów wymaga ułożenia planu, jednak właściwe podejście do sprawy pomoże uzyskać upragnione rezultaty.

Powyższe argumenty powinny jednoznacznie przekonać Cię do tego, aby wykorzystać potencjał, jaki tkwi w takich filmach. Wzbogacenie swojej strony takim wartościowym wideo z pewnością przyniesie oczekiwane efekty. Warto skorzystać ze wsparcia doświadczonej firmy, która specjalizuje się w produkcji takich filmów promocyjnych. Dzięki temu zyskasz gwarancję zadowolenia i profesjonalnego efektu!

Porozmawiajmy o video w Twojej firmie