6 pomysłów na stworzenie krótkiego video dla marki odzieżowej

Rozwijasz markę odzieżową? A może odpowiadasz za prowadzenie działań marketingowych dla sklepu z ubraniami? Jeśli owszem, poniżej znajdziesz garść pomysłów, które możesz wykorzystać przy planowaniu filmów promocyjnych.

Spis treści:

  1. Wykorzystaj potencjał video marketingu w branży odzieżowej
  2. Poradniki stylizacyjne na konkretne okazje
  3. Przegląd propozycji na zbliżającą się porę roku
  4. Lookbook nowości z najnowszych kolekcji
  5. Wykorzystaj recenzje influencerów
  6. Przedstaw historię marki

Chcesz zacząć przygodę z wideo?

Wypełnij krótki formularz i opisz swój projekt, a otrzymasz od nas na maila zaproszenie do bezpłatnej konsultacji, podczas której chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i zaproponujemy, jakie wideo naszym zdaniem sprawdzi się w Twojej firmie.

1. Wykorzystaj potencjał video marketingu w branży odzieżowej

Jednym z formatów stosowanych w ramach content marketingu jest wideo. Obecnie takie krótkie filmiki cieszą się ogromną popularnością wśród internautów. Ciekawy montaż i efektowne przejścia przykuwają uwagę i zachęcają do obejrzenia, dlatego warto wykorzystać wideo w swoich działaniach promocyjnych.

2. Poradniki stylizacyjne na konkretne okazje

Warto stworzyć cykl wskazówek, które pomogą wybrać odzież na różne okoliczności. Outfity do pracy, na ważne okazje, czy na wakacyjne wyjazdy to zaledwie ułamek pomysłów na takie krótkie wideo. Przedstawienie gotowych stylizacji ułatwi dokonanie wyboru. Prezentowanie takich kompletów zaoszczędzi czas potencjalnym klientom na poszukiwania odpowiednich setów ubrań. Decydując się na taki krok ułatwisz im sfinalizowanie zakupu. Możesz też liczyć na zwiększenie sprzedaży, jeśli klient np. pierwotnie szukał tylko koszuli, zaprezentowane spodnie czy pasek w ramach całej stylizacji mogą zachęcić go do zakupu całości.

3. Przegląd propozycji na zbliżającą się porę roku

Jeśli chcesz nagrać wartościowy film promocyjny dla marki odzieżowej, wykorzystaj sezonowość naszego klimatu. Zmiana pór roku wymusza sięganie po inną garderobę. To dla Ciebie okazja do zaprezentowania odpowiednich outfitów na aktualne warunki pogodowe. Włączanie do swojej oferty nowych elementów odzieży dostarcza Ci w zasadzie pomysłów do sukcesywnego rozbudowywania takiej galerii wideo w każdym sezonie.

4. Lookbook nowości z najnowszych kolekcji

Pomimo zmieniających się trendów niesłabnącą popularnością cieszą się przeglądy najnowszych kolekcji. Jeżeli zależy Ci na tym, aby efektownie zaprezentować nowości z Twojego sklepu, najprostszym sposobem będzie pokazanie ich na modelach. Jakościowe zdjęcia i nagrania to podstawa przy prowadzeniu biznesu, w którym walory estetyczne mają ogromną rolę.

5. Wykorzystaj recenzje influencerów

Kolejny pomysł może dotyczyć posiłkowania się materiałami wideo przygotowanymi przez influencerów. Takie wstawki w Twoich filmach zawierające pochlebne opinie o Twojej odzieży mogą znacząco zwiększyć zainteresowanie marką.

6. Przedstaw historię marki

Takie wideo może być doskonałą okazją do pokazania swojej historii, a także filozofii marki. Rosnąca świadomość konsumentów przekłada się na zwiększone zainteresowanie sposobem produkcji czy wykorzystywanymi materiałami. Przygotowanie takiego wideo pomoże w atrakcyjnej wizualnie formie dostarczyć Twoim odbiorcom potrzebnych informacji.

Która z zaproponowanych opcji najbardziej przypadła Ci do gustu?