Oto 7 korzyści płynących z wykorzystywania video jako narzędzia bojowego do walki o rozwój Twojej firmy

Z absolutnym przekonaniem możemy powiedzieć, że Video Marketing jest świetnym sposobem na spełnianie określonych celów Twojego biznesu.

Niezależnie, czy chodzi o wzrost zasięgów i świadomości Twojej firmy, wzrost konwersji w sklepie e-commerce, czy nawet poprawę wyników w sprzedaży bezpośredniej. W każdym z tych elementów video jest skuteczne, i jest to poparte liczbami, oraz badaniami.

Na przykład:

  • 50% wszystkich użytkowników internetu, ogląda film o produkcie przed podjęciem decyzji zakupowiej. Link
  • 73% marketerów twierdzi, że wykorzystywaliby więcej video marketingu, gdyby potrzebny czas, budżet czy inne aspekty nie były przeszkodą. Link
  • 74% marketerów mówi, że video ma znacznie wyższy zwrot z inwestycji niż obraz statyczny. link

Warto dodać, że w dobie rozwijających się algorytmów reklam, oraz automatyzacji procesów kampanii, jeszcze większe znaczenie będzie odgrywała zapadająca w pamięć treść i unikalna forma prezencji firmy na rynku.

Video będzie do tego idealne.

Chcesz zacząć przygodę z wideo?

Wypełnij krótki formularz i opisz swój projekt, a otrzymasz od nas na maila zaproszenie do bezpłatnej konsultacji, podczas której chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i zaproponujemy, jakie wideo naszym zdaniem sprawdzi się w Twojej firmie.

1. Video oddziałowywuje na odbiorcę bardziej niż tekst pisany, zdjęcie, czy grafika.

Jeżeli Jest bezpośrednie i odpowiednio zrobione, po prostu zapada w pamięć.

W kampaniach zasięgowych, czy takich nastawionych na budowanie marki na rynku przyczyni się do lepszych wyników.

Na przykład video na LinkedInie jest udostępniane organicznie 20 razy więcej niż inne formy kontentu.

2. Video edukuje Twojego konsumenta przed podjęciem decyzji zakupowej.

Twój dział sprzedaży podziękuje Ci za serię video wyjaśniających produkt, a potencjalni klienci będą bardziej świadomi na temat tego, co oferujesz.

Ta cecha jest szczególnie ważna dla skomplikowanych biznesów B2B, ale również sklepów, które sprzedają wymagające wyjaśnienia produkty.

3. Video jest dobrą alternatywą dla długich, obszernych maili w procesie sprzedaży.

Wyobraź sobie syutację: Sprzedajesz swój produkt, jesteś w kontakcie z nowym potencjalnym klientem. Masz ochotę na wstępie przedstawić ogólną analizę i wnioski, do czego Twój produkt może mu się przydać.

Zamiast pisać obszernego maila przedstaw samego siebie i nagraj krótki film, w którym opisujesz dany problem.

Według HubSpot maile zawierające video doprowadzają do 4x większej ilości spotkań, oraz 5x większej ilości odpowiedzi.

4. Video jest elastyczne dla Twoich potrzeb.

I niczym ostatni klocek w układance wpasuje się w niemal każde miejsce w twojej strategii marketingowej.

Dla przykładu: seria grafik zachęcajcych do kupna Twojego produktu spełnia swoje zadanie? To świetnie! W tej sytuacji video wyjaśniające Twój produkt lub zbijające obiekcje będzie dobrym uzupełnieniem, do którego możesz zastosować remarketing z funkcjonującymi dotychczas grafikami.

Video nie tylko nie będzie wymagało wywrócenia dotychczasowej struktury do góry nogami, ale będzie też dobrym ulepszeniem.

5. Video znacznie lepiej niż tekst, zdjęcie czy grafika pozwala mierzyć i weryfikować swoją efektywność.

O ile np. algorytmy Facebooka wiedzą kto i jak długo czyta dany tekst, oraz jak długo wpatruje się w daną grafikę, to ta informacja nie jest podana dla dyspozycji reklamodawcy.

Video na większości platform umożliwia mierzenie niezwykle ważnego parametru, czyli czasu oglądania.

Na jego podstawie będziesz wiedział, które video działają lepiej, a które wymagają poprawy w danych miejscach.

Np. Facebook umożliwia sprawdzenie, ilu widzów zostaje do 25% czasu trwania filmu, a ilu do połowy. Na tej podstawie możesz stwierdzić gdzie w danym formacie umiejscawiać istotne dla Ciebie informacje, które chcesz przekazać konsumentowi treści.

6. Video spowoduje, że wyróżnisz swój sklep internetowy i to właśnie u Ciebie użytkownicy zamówią produkt.

Jeśli zyskasz sympatię rynku i stworzysz atrakcyjne treści związane z Twoją ofertą, to najprawdopodobniej użytkownik zdecyduje się złożyć zamówienie w Twoim sklepie, a jest Warto ponieważ 90% osób ogląda video przed podjęciem decyzji zakupowej.

7. Video jest przyjacielem dla SEO

Odkąd platforma YouTube została kupiona przez Google w 2006 roku za 1,65 mld dolarów, przy wyszukiwaniu odpowiednich fraz w wyszukiwarce pojawiają się nie tylko artykuły na blogach i treści umieszczane na stronach internetowych, ale także filmy publikowane właśnie na YouTube.

Wystarczy tylko odpowiedni tytuł, opis oraz kombinacja tagów, żeby twój film pozycjonował się lepiej niż nie jeden artykuł. Ponad to, YouTube jest zintegrowany z systemem reklamowym Google Ads, więc bez przeszkód możesz docierać do klientów również za pomocą ruchu płatnego.

Chcesz rozwinąć swój biznes i zwiększyć sprzedaż w swojej firmie za pomocą video? Umów się na bezpłatną konsultację z ekspertem video marketingu i zobacz, jak możesz wykorzystać to rozwiązanie w swoim biznesie.

Porozmawiajmy o video w Twojej firmie