Jak wygląda proces współpracy z Agencją Video Marketingu?

Video marketing to jeden z najbardziej efektywnych sposobów realizacji celów marketingowych, sprzedażowych, czy HR-owych Twojego biznesu. Różni się od klasycznej produkcji filmowej tym, że każdy film jest przemyślany i spełnia swoje zadanie w ogólnej strategii firmy. Niezależnie, czy produkujemy film wizerunkowy, reklamy FB Ads, czy materiał employer brandingowy, musimy mieć z tyłu głowy pytanie: “Czemu ten film ma służyć?”

Rozpoznanie

Przed nawiązaniem współpracy, robimy tzw. rozpoznanie, czyli dowiadujemy się możliwie jak najwięcej o Twojej firmie i dotychczasowych działaniach marketingowych. Na tym etapie należy zadać sobie pytania takie jak:

Czy jestem zadowolony z dotychczasowych efektów działań marketingowo-sprzedażowych, które prowadziła moja firma?

Czy widzę konkretne rzeczy w zakresie marketingu, sprzedaży lub dowolnym obszarze, który chciałbym usprawnić w firmie za pomocą wideo?

Co w dotychczasowych działaniach przynosiło najlepsze efekty?

Pamiętajmy, że nie muszą być to działania wyłącznie sprzedażowe, czy poprawiające wyniki zasięgowe. Celem video marketingu może być również kampania na pozyskanie wartościowego pracownika do firmy, czy poprawa wyników HR-owych wewnątrz firmy.

Na tym etapie dowiadujemy się również o tym, kto jest odbiorcą Twojego produktu, oraz jakie są możliwe rozwiązania formatowe (tzn. formaty video) do spełnienia celu biznesowego.

Następnie przechodzimy do przygotowania strategii.

Strategia

Wraz z podjęciem współpracy dokonujemy obszernego zapoznania się z dotychczasowymi materiałami marketingowymi, czyli jaka jest grupa docelowa, jakie są wszystkie obszary produktów / usług, gdzie firma do tej pory radziła sobie najlepiej w obszarze digital marketingu. Ustalamy, jaki rodzaj video sprawdzi się najlepiej, oraz uzgadniamy w jakich etapach lejka filmy mogą być wykorzystane i przygotowujemy scenariusze.

Produkcja video

Sprzęt filmowy w ruch i czas znaleźć się na planie zdjęciowym. To bardzo przyjemny etap działań, a jest to zasługa starannie przygotowanych koncepcji video i przemyślanej strategii.

W zależności od rodzaju formatu video, w filmie możesz występować Ty, koledzy z organizacji lub zatrudnieni aktorzy… A może nawet sam produkt 🙂 Organizujemy dzień nagraniowy, realizację zdjęć do video, oraz całościowo przeprowadzimy proces postprodukcji, czyli montażu, efektów motion fx, korekcji barwnej i obróbki dźwięku. Wszystko po to, aby Twój film, spełniał na medal, standardy digital video.

Chcesz zacząć przygodę z wideo?

Wypełnij krótki formularz i opisz swój projekt, a otrzymasz od nas na maila zaproszenie do bezpłatnej konsultacji, podczas której chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i zaproponujemy, jakie wideo naszym zdaniem sprawdzi się w Twojej firmie.

Badanie rezultatów

Po rozpoczęciu kampanii z udziałem gotowych materiałów video, we współpracy z Twoim działem  marketingowym monitorujemy efekty, pilnie notujemy wnioski i sprawdzamy, co będzie działało lepiej, a z czego lepiej zrezygnować. W tym momencie możemy wymienić się przemyśleniami i podjąć decyzję o dodaniu kolejnych formatów video, do kolejnych kampanii, lub konsekwentnie tworzyć podobne treści.

Jak widzisz, wdrożenie video marketingu długoterminowo będzie miało solidne przełożenie na efekty biznesowe. Na każdym etapie cechuje go transparentność, a przy dobrej współpracy z działem marketingu, wysoka policzalność rezultatów.

Polecam w tym miejscu artykuł z naszej bazy wiedzy, przygotowany przez Serafina, który marketingowym okiem pokazuje, jak można stworzyć kompletny plan video marketingu.

A jeżeli potrzebujesz wsparcia we wdrożeniu video marketingu w Swojej firmie, umów się na darmową konsultację klikając przycisk na górze strony.