Założenia ogólne

Ideą projektu „Poznajmy Się” było stworzenie cyklu wywiadów oraz minidokumentów odwiedzając przedsiębiorstwa, które od lat są klientami B2B firmy Planteon. Celem biznesowym tego projektu miało być promowanie oferty B2B Planteonu, a także dotarcie do jak największej liczby widzów, co w efekcie przełożyłoby się na wzrost świadomości marki. Docelowo kanałem dystrybucji filmów miał być YouTube.

Najważniejszy element, na który chcieliśmy postawić, to była historia sama w sobie. Proces tworzenia minidokumentu musi zaczynać się od dwóch najważniejszych rzeczy: relacji oraz ciekawości.
Ze względu na to pierwsze, jako twórcy filmów chcieliśmy poznać właścicieli firm, które odwiedzaliśmy na tyle, żeby czuli się swobodnie w przedstawianiu swojej historii i naturalnie pokazali, jak wygląda ich firma od kuchni. Aby osiągnąć to drugie nie musieliśmy poświęcać wiele, bo autentycznie budując strukturę filmu byliśmy zainteresowani i ciekawi tym, jak wyglądają historie wszystkich firm. Było to dla nas po ludzku interesujące.

Pierwszy sezon obejmuje 4 odcinki. Każdy z nich z przedsiębiorcą z zupełnie innej branży i świata.

Chcesz stworzyć coś podobnego?

Zdjęcie z realizacji 1 odcinka, a na zdjęciu pewna siebie koza należąca do Rodziny Turbańskich 🙂

Realizacja

W trakcie prac poświęcaliśmy na realizację średnio 2 dni zdjęciowe, mając na planie 2 filmówców, a w przypadku potrzeby dodatkowo dźwiękowca. Chcieliśmy jednocześnie dostarczyć jak najlepszą jakość techniczną, a z drugiej strony zachować kameralny klimat, dzięki któremu bohaterowie główni mogli czuć się komfortowo i rzeczywiście nawiązać z filmowcami relację. Stylistyka filmów była różnorodna, postawiliśmy w 100% na to, żeby wynikała z charakteru danej firmy, właściciela oraz jego historii.

Tak samo było z montażem, wyborem muzyki oraz korekcją barwną – te elementy determinował klimat panujący na nagraniach i w samej historii. Wszystko to sprawiło, że pomimo iż seria ma tylko 4 odcinki, to jest bardzo różnorodna i nie ma poczucia powtarzalności. 4 różne historie, 4 różnych właścicieli i 4 różne filmy.

Ujęcie z pasieki nalężacej do firmy Pasieki Sadowskich

Wszystkie 4 filmy zrealizowaliśmy w sposób płynny i bezproblemowy, poza lekką awarią samochodu podczas transportu na jeden z filmów. Produkcja tych filmów, to była sama przyjemność ze względu na wartościowych ludzi, których było dane nam poznać.

W każdym z filmów występował również Paweł Szwajkowski – właściciel firmy Planteon, który osobiście odwiedzał te firmy i prowadził narrację przez cały odcinek.

Efekt pracy

Rezultat

Zasięg kampanii: 52 000 wyświetleń organicznych od widzów na YouTube

FAQ

Jak najbardziej! Wspieramy wielu z naszych klientów także w opracowywaniu strategii video, jednak pracujemy z wieloma firmami, które po prostu potrzebują sprawnej realizacji filmów spełniających ich potrzeby. Jeżeli wiesz już jakie dokładnie filmy chcesz stworzyć, wypełnij formularz na naszej stronie i opisz dokładnie swój projekt, a my skontaktujemy się z tobą w celu ustalenia szczegółów.

To zależy od kilku czynników, na przykład od tego ile filmów planujesz stworzyć, od długości i poziomu skomplikowania projektu, ale też od tego, jak szybko Ty i Twój zespół będziecie w stanie dostarczać informacje podczas planowania i produkcji. Ogólnie rzecz biorąc, produkcja video może trwać od kilku tygodniu do kilku miesięcy. Bardzo często jesteśmy w stanie działać bardzo szybko i dowozić filmy w krótkim terminie, dlatego nie wahaj się zaproponować czasu, w jakim chciałbyś zrealizować projekt.

Mamy mobilne zespoły produkcyjne w każdym większym mieście w polsce dlatego jesteśmy w stanie zagwarantować wysoką jakość wideo niezależnie od miasta, w którym się znajdujesz. Działamy również z firmami zagranicznymi.

Stwórz swój pierwszy film

Chcesz zacząć działania z video marketingiem?

Wypełnij krótki formularz i opisz swój projekt, a otrzymasz od nas na maila zaproszenie do rozmowy o video, podczas której chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i zaproponujemy jakie video naszym zdaniem sprawdzi się w Twojej firmie.