Założenia ogólne

Celem projektu było przygotowanie serii filmów dedykowanych na TikToka oraz Instagram Shorts, które w dynamiczny i apetyczny sposób ukazują możliwości wykorzystania konserw rzemieślniczych EdRed. Twarzą projektu miał być jak zwykle niezawodny przed kamerą szef kuchnii Ed Red – Przemek.

Zgodnie z koncepcją duży został położony na dwa aspekty: scenografię i dźwięk. Ta pierwsza miała oddawać elegancki i rzemieślniczy charakter puszek i marki EdRed. Natomiast dźwięk miał podkreślić cały proces gotowania, dzięki czemu wzrósłby potencjał tzw ”repeat-value” na platformie TikTok – najwzyczajniej w świecie oglądałoby się to przyjemniej i płynniej. A dodaktowo w montażu te zmysłowe dźwięki gotowania nadawały tempo i budowały strukturę ujęć.

Do zrealizowania było sześć filmów w jeden dzień zdjęciowy. To stanowiło bardzo duże wyzwanie, choćby ze względu na to, że trzeba było przygotować w równoległym czasie 6 różnych dań. W połączeniu z tym, że chcieliśmy mieć 3 kadry wiodące (jeden w kuchni), stanowiło to swoiste wyzwanie.

Chcesz stworzyć coś podobnego?

Realizacja

Jeśli chodzi o scenografię postawiliśmy na ciemną ściankę w tle, co z odpowiednim oświetleniem miało dać właściwy efekt i zbudować atmosferę. Żeby uzyskać głęboki i dokładny dźwięk, zdecydowaliśmy się na mikrofony krawatowe przyczepione do stołu + mikrofon kierunkowy. Miało to zagwarantować nam odpowiedni efekt.

Na etapie preprodukcji przygotowany został bardzo szczegółowy plan, który uwzględniał kroki z przepisów, ale z podziałem na kadry. Bardzo ważną i pomocną decyzją okazało się zrezygowanie z oryginalnej kolejności, tzn. nie kręciliśmy każdego z przepisów krok po kroku. Kolejność została zdeterminowana przez kadry, czyli najpierw wszystkie kroki z Kadru A (kadr przy stole w wariancie szerokim), Kadru B (kadr przy stole ze zbliżeniem), oraz Kadr C, który był w praktyce nagraniem w kuchni.

Dzięki temu chcieliśmy zaoszędzić dużo czasu, który musiałby zostać poświęcony na ciągła zmianę kadrów, co byłoby źródłem dodatkowych problemów i chaosu.

Przyszedł czas zdjęciowy, ekipa składająca się z: operatora obrazu, operatora kamery, kierownika produkcji oraz dźwiękowca miała do zrealizowania całkiem sporą ilość materiału w trakcie jednego dnia. Same nagrania nie wymagały może specjalnych technik kręcenia, użycia stablizatorów i robienia skomplikowanych ujęć. Cała trudność polegała na sprawnym zrealizowaniu materiału i ciągłym utrzymywaniu wysokiego poziomu koncentracji.

W rezultacie cały dzień nagrań poszedł zgodnie z planem, a nawet udało się zakończyć niedługo przed czasem wszystkie przepisy. W praktyce przesunęliśmy jedynie pare kroków z przepisów między sobą w kolejności, a wynikało to z wyzwań czysto kulinarnych. Nie miało to jednak żadnego negatywnego wpływu na nagrania, a wręcz jeszcze bardziej zoptymalizowało czas.

Proces montażu przebiegł również sprawnie i przyjemnie, właściwa organizacja w preprodukcji przydała się również w tym przypadku, ponieważ łatwiej mogliśmy zarządzać plikami, co przy takiej ilości materiału i poszczególnych dźwięków byłoby bez tego niemożliwe.

Efekt pracy

@ed_red_official

Indyk EdRed z brokułem i placuszkami cukiniowo-dyniowymi! Link do przepisu w BIO. 😋 #EdRed #EdRed_Official #EdRed_Recipes #EdRed_blog

♬ dźwięk oryginalny – Ed Red
@ed_red_official

Stek rzeźnika podawaj po mistrzowsku, wystarczy 30 minut. Przepis na dodatki w BIO! #EdRed #EdRed_Official #EdRed_Recipes #EdRed_Blog

♬ dźwięk oryginalny – Ed Red

Rezultat

Zasięg kampanii: 1 300 000 wyświetleń na TikToku

FAQ

Jak najbardziej! Wspieramy wielu z naszych klientów także w opracowywaniu strategii video, jednak pracujemy z wieloma firmami, które po prostu potrzebują sprawnej realizacji filmów spełniających ich potrzeby. Jeżeli wiesz już jakie dokładnie filmy chcesz stworzyć, wypełnij formularz na naszej stronie i opisz dokładnie swój projekt, a my skontaktujemy się z tobą w celu ustalenia szczegółów.

To zależy od kilku czynników, na przykład od tego ile filmów planujesz stworzyć, od długości i poziomu skomplikowania projektu, ale też od tego, jak szybko Ty i Twój zespół będziecie w stanie dostarczać informacje podczas planowania i produkcji. Ogólnie rzecz biorąc, produkcja video może trwać od kilku tygodniu do kilku miesięcy. Bardzo często jesteśmy w stanie działać bardzo szybko i dowozić filmy w krótkim terminie, dlatego nie wahaj się zaproponować czasu, w jakim chciałbyś zrealizować projekt.

Mamy mobilne zespoły produkcyjne w każdym większym mieście w polsce dlatego jesteśmy w stanie zagwarantować wysoką jakość wideo niezależnie od miasta, w którym się znajdujesz. Działamy również z firmami zagranicznymi.

Stwórz swój pierwszy film

Chcesz zacząć działania z video marketingiem?

Wypełnij krótki formularz i opisz swój projekt, a otrzymasz od nas na maila zaproszenie do rozmowy o video, podczas której chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i zaproponujemy jakie video naszym zdaniem sprawdzi się w Twojej firmie.